حسابداری زمرد

 
 • زمرد در دستان شما

  شرکت نرم افزاری زمرد در سال 87 با جمع آوری مجموعه ای از کارشناسان نرم افزاری توانسته تا محصولات ارزنده ای را به عموم متقاضیان کشور ارائه دهد


  نرم افزار حسابداری زمرد توانسته تا مجموعه نفیسی را به زبانهای فارسی،انگلیسی و عربی ارائه دهد که به کشورهای ایران ،عراق،افغانستان،مالزی و امارات صادرگردیده است

  ! بیشتر بدانید
 • پیامک زمرد
  مجموعه نفیس پیامکی

  مجموعه پیامکی شامل سه بخش میباشد

  1-ماژولهای ارسال پیامک از طریق نرم افزار حسابداری زمرد

  2-سامانه ارسال پیامک که از طریق سایت اینترنتی نرم افزار زمرد قابل استفاده میباشد

  3-نرم افزار ارسال پیامک زمرد که به صورت نرم افزار قابل اجرا درمحیط ویندوز قابل استفاده است

  !بیشتر بدانیم
 • قفل سخت افزار زمرد
  تنها قفل صددرصد ایرانی

  با توجه به ضعف قانون کپی رایت درایران،تولیدکنندگان ایرانی درزمینه قفلهای سخت افزاری فعالیتهای تخصصی گسترده ای را انجام داده اند که میتوان قفل سخت افزاری زمرد را در زمره قویترین قفلهای سخت افزاری جهان قلمداد نمود
  !بیشتر بدانیم
 • زیبایی را در زمرد تجربه کنید

  در اين نرم افزار سعي شده تا محيط نرم افزار را کاملا گرافيکي طراحي نموده ،روانشناسي رنگها را در آن دخيل نماييم تا محيطي زيبا وجذاب جهت استفاده کاربر فراهم آيد

  پوسته هاي اين نرم افزار متناسب با سليقه کاربر قابل تغيير مي باشدومنوهاي آن بصورت آبشاري بوده وبه دلخواه کاربر امکان ثابت کردن آن وجود دارد
 

ریز ویژگی های نرم افزار حسابداری زمرد نسخه جامع

 

 

 
نرم افزار حسابداری زمرد نسخه جامع شامل کلیه امکانات نسخه ساده و نسخه متوسط  و پیشرفته و تولید و فروش وامکانات زیر میباشد

 

 

  

  

پیش فاکتور

 

 

مناسب جهت صدور پیش فاکتور بدون آنکه تاثیری در موجودی انبار و یا اطلاعات مالی نرم افزار داشته باشد این حالت مناسب جهت مشاغلیست که میخواهند قبل از صدور فاکتور ،فاکتور تایید شده و بعداز تایید تبدیل به فاکتور شود.
در این بخش امکان بایگانی پیش فاکتورها وجود دارد.
با قابلیت تبدیل پیش فاکتور به فاکتور.

  

  

رزرو کالا

 

 

با این ویژگی درهنگام ثبت فاکتور فروش میتوان کالاها را رزرو نمود این ویژگی مناسب جهت مشاغلی است که ممکن است کالایی را بفروشند ولی مشتری همان موقع نسبت به دریافت کالا اقدام نکند و مدتی این کالا در انبار باقی می ماند، هنگامی که مشتری نسبت به دریافت کالا اقدام نمود به بخش لیست کالاهای رزرو شده رفته و فاکتور مورد نظر را تحویل مشتری داده وبه این ترتیب از انبار خارج میکنیم.
امکان چاپ رسید تحویل کالا وجود دارد.

  

  

انتقال کالا بین انبار

 

 

درصورتی که چند انبار داشته باشیم و بخواهیم کالایی را بین انبارها انتقال دهیم از این بخش استفاده میکنیم.
به این صورت که کالا را انتخاب کرده و انبار ورودی و انبار خروجی را انتخاب کرده و تعداد کالای انتقالی را مشخص مینماییم.
امکان چاپ عملیات انتقال بین انبار وجود دارد.

  

  

ثبت اقساط

 

 

این بخش،یک بخش بسیار جامع و پرکاربرد جهت مشاغلی است که یا فروش اقساطی دارند و یا صندوق های اعتباری دارند و اقدام به پرداخت وام مینمایند.
در این بخش نام شخص وام گیرنده ،تاریخ سررسید اولین قسط،مبلغ وام،تعداد وام،درصد سود ماهیانه را وارد نموده و نرم افزار به صورت اتوماتیک مبلغ وام به همراه سود ماهیانه را قسط بندی میکند.
در نرم افزار حسابداری زمرد این قابلیت وجود دارد که قسط بندی براساس مبلغ باشد به عنوان مثال میخواهید مبلغ قسط هر ماه 100.000 باشد .
همچنین این قابلیت وجود دارد که مبلغ اقساط روند شود و برای حالتی که عدد قسط عددی روند نیست آنرا روند نماید و مبلغ غیرروند را روی قسط آخر اضافه مینماید.
امکان چاپ بصورت دفترچه اقساط وجود دارد.

  

  

ثبت دریافت قسط

 

 

هنگامی که مشتری نسبت به پرداخت وجه قسط (به صورت نقد یا چک) اقدام مینماید،به بخش دریافت رفته و با ثبت وجه دریافتی مبلغ آن قسط بصورت اتوماتیک تسویه میشود.

 

  

  

اعلام سررسید قسط

 

 

این بخش لیست اقساطی که طی چند روز آینده موعد سررسید آن میباشد را نمایش میدهد .
امکان مشخص کردن تعداد روزهای مانده تا سررسید وجود دارد.
فیلدهایی که در این گزارش نمایش میدهد شامل موارد زیر میباشد:
آدرس،تلفن همراه،تلفن،مانده وام،شماره قسط،نام شخص،کدشخص،تاریخ سررسید،مبلغ قسط،نوبت قسط

ارسال پیامک:در این بخش کاربر میتواند به این افراد نسبت به سررسید شدن اقساطشان پیامک بدهد به این صورت که با کلیک روی دکمه ارسال تکی پیامک و یا ارسال برای همه یک متن هوشمند ارسال نمود و متنی شبیه به متن زیر ارسال میشود:
"آقای مرعشی قسط شما به مبلغ 1.000.000 ریال سررسید شده است "

  

  

گزارش اقساط

 

 

گزارشیست جامع از اقساط دریافت شده و دریافت نشده مربوط به یک شخص یا کلیه اشخاص در محدوده تاریخی مشخص شده.
امکان مرتبسازی گزارش براساس تاریخ و شماره قسط وجود دارد.
میتوان گزارش را برای یک شماره وام بخصوص جستجو نمود.

  

  

ضمانت

 

 

درصورتی که چک یا سندی از اشخاص دریافت شود و بخواهیم مشخصات آنرا ثبت نماییم از این قسمت استفاده میشود و امکان ثبت نام شخص وام گیرنده،مشخصات ضامن و مشخصات سند ضمانت وجود دارد.

  

  

گزارش ضمانت

 

 

گزارشی است مربوط به اشخاصی که چک ضمانت پرداخت کرده اند.

  

  

گزارش سرجمع فروش

 

 

گزارشی است که سرجمع فروش کالا را به تفکیک کالا و فی فروش نمایش میدهد این گزارش به تفکیک تاریخ ، همه کالاها یا یک کالای بخصوص،همه اشخاص یا یک شخص بخصوص قابل فیلتر شدن میباشد.
امکان چاپ گزارش وجود دارد.
هزینه حمل و نقل در فاکتور فروش و محاسبه ارزش افزوده در فاکتور فروش

  

  

قابلیت اتصال به دستگاه بارکد خوان

 

 

در نرم افزار حسابداری زمرد امکان اتصال به دستگاه بارکدخوان وجود داشته که با اسکن کالا توسط دستگاه بارکدخوان، نرم افزار اقدام به ثبت فاکتور فروش مینماید.

  

  

چاپ لیبل بارکد

 

 

یکی از ویژگی های جالب نرم افزار حسابداری زمرد،قابلیت چاپ لیبل بارکد توسط نرم افزار میباشد.
به اینصورت که در بخش معرفی کالا ،پس از معرفی کالا ،بارکدکالا را وارد مینمایید و در بخش تعداد بارکد ،تعداد بارکدی را که میخواهید چاپ نمایید انتخاب نموده و روی دکمه چاپ بارکد فشار میدهید.
توجه نمایید که با این ویژگی دیگر نیاز به خرید دستگاه چاپ بارکد نداشته و نیازی به صرف هزینه سنگین برای این دستگاه را ندارید.

  

  

معرفی ویزیتور و محاسبه پورسانت

 

 

این ویژگی جهت مشاغلی که برای عملیات فروششان نیاز به ویزیتور دارند بسیار مناسب میباشد.
ازاز امکانات این بخش میتوان به معرفی ویزیتور،مشخص کردن درصد پورسانت هرکالا و ثبت فاکتور فروش به نام ویزیتور و محاسبه اتوماتیک پورسانت کالا اشاره نمود.
گزارش پورسانت هر کالا: جهت بررسی پورسانت ویزیتور در یک محدوده تاریخی مشخص به عنوان مثال یک ماه،از بخش گزارش حسابها میتوان جمع و ریز پورسانت ویزیتور را مشاهده و یا چاپ نمود.
درصورتی که بخواهیم مبلغ فروش هر ویزیتور و یامانده مطالبات هر ویزیتور را بررسی نماییم این قابلیت در نرم افزار حسابداری زمرد وجود دارد.

همچنین درصورتی که بخواهیم ریز مشتریان هر ویزیتور و مبلغ بدهیشان را مشاهده یا چاپ نماییم این امکان نیز وجود دارد.
گزارش واسطه ها:درصورتی که بخواهیم عملکرد ویزیتور را بررسی نماییم از این گزارش استفاده مینماییم .این گزارش ریز فروش(ویا برگشت از فروش) ویزیتور در محدوده تاریخی مشخص شده را نمایش وچاپ مینماید.

  

  

امکان اتصال به نمایشگرمشتری(Customer Display)

 

 

درصورتی که از سیستم های پوز فروشگاهی استفاده میکنید و یا سیستمتان دارای نمایشگر مشتری میباشد نرم افزار حسابداری زمرد توانایی ارتباط با این دستگاه را دارد، به این صورت که با ثبت فاکتور فروش ، نرم افزار به صورت اتوماتیک مبلغ فاکتور را روی نمایشگر مشتری نشان میدهد و با این روش مبلغ فاکتور به مشتری اعلام میشود.

  

  

امکان اتصال به صندوق های فروشگاهی

 

 

با توجه به نیاز بسیاری از مشاغل مبنی بر استفاده از صندوق های فروشگاهی و همچنین اجباری شدن استفاده از صندوق فروشگاهی توسط مجلس شورای اسلامی و بسیاری از اتحادیه های صنفی ،اعلام میدارد که نرم افزار حسابداری زمرد از انواع صندوق های فروشگاهی و کامپیوترهای لمسی(تاچ) پشتیبانی مینماید و نرم افزار قابلیت نصب بر روی این سیستم ها را دارا میباشد.

  

  

امکان اتصال به ترازوهای وزنی

 

 

در نرم افزار حسابداری زمرد قابلیت اتصال به ترازوهای دیجیتال جدید وجود دارد به این صورت که با دریافت فیش بارکددارِ خروجی از ترازو و اسکن آن توسط دستگاه بارکدخوان نرم افزار نام کالا،وزن و مبلغ کالا را تشخیص میدهد.

همچنین در بعضی از مدل های ترازو این قابلیت وجود دارد که لیست کالاها به همراه نام و بارکد کالا و فی فروش از نرم افزار به ترازو انتقال یابد.